Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur
ArabicAzerbaijaniBulgarianCroatianDanishDutchEnglishFrenchGermanGreekHungarianItalianJapaneseLatvianNorwegianPolishPortugueseRussianSerbianSlovenianSpanishSwedishTurkishUkrainian

Çağrı Merkezi / 0542 882 84 84

Kıbrıs'ta satın almak istediğiniz gayrimenkulün kategorisi?

Anasayfa Haber ve Duyurular Kıbrıs'ta satın almak istediğiniz gayrimenkulün kategorisi?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Kıbrıs'ta satın almak istediğiniz gayrimenkulün kategorisi?

Türk Koçanı (Tapusu), 1974 öncesi Kıbrıslı Türkler, İngilizler ve diğer milliyetlere ait olan Taşınmaz Mal Koçanlarıdır (Tapularıdır).

Eşdeğer Koçanlı (Tapulu) Mal, Güney Kıbrıs’ta 1974 tarihinden sonra taşınmaz mallarını (ev,arsa) bırakan Kıbrıslı Türkler kayıplarını K.K.T.C’de kaydederler ve buna karşılık Kuzey Kıbrıs’ta mal alabilmek için K.K.T.C tarafından puan kazanırlar. Bu puanları da Kıbrıslı Rumların Kuzey Kıbrıs'ta bıraktığı malları eşdeğer olarak almak için kullanabilirler. Herkes Güney Kıbrıs'ta bıraktığı mal değeri kadar Kuzey Kıbrıs'ta mal almıştır. Tapular bu değer gözetiminde verilmiştir.

Tahsis Edilen mallar, 1974 den sonra K.K.T.C Devleti tarafından savaş gazilerine, ailelerine, Türkiye Cumhuriyetin’den yerleşmek için davet edilen insanlara, Güney Kıbrıs’tan Kuzey Kıbrıs’a gelip herhangi bir malı olmayan Kıbrıs Türklerine devlet tarafından verilen ve/veya tahsis edilen gayrimenkul mallardır.

49 yıllığına kiralama, K.K.T.C Devleti tarafından kiralanan mallar’dır. Vakıflar Dairesi tarafından kiralanmaktadır. Belirli kriterler doğrultusunda sağlanan kiralamadır. Bu kriterler ve kurallar Vakıflar Dairesi tarafından belirlenmiştir.

Yukarıda belirtilmiş olan öneriler, koşullar ve uygulamalar yol gösterici bilgi niteliğinde olup www.evimkibrista.com sitesi adına herhangi bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Detaylı bilgi almak için lütfen KKTC İçişleri Bakanlığı ve/veya Tapu ve Kadastro Dairesi’ne başvurunuz.

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.
Ücretsiz İlan Ver!
Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.
Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.
İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!
İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0542 882 84 84
Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır. Kurumsal Web Tasarım 392 Bilişim